پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

۵ مزیت مهم که در مورد سالنامه ۱۴۰۳ نمی دانید!

سالنامه و 5 مزیت مهم در زندگی شما!

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

یکی از ابزار کاربردی که باعث می شود بتوانید از ساعات و روزهای عمر خود استفاده بهینه داشته باشید، سالنامه است . طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ انجام شده نزدیک به ۴۸ درصد مردم نسبت به کمبود وقت و مشکلات ناشی از آن مثل استرس و اضطراب نظرات مشترکی دارند. امروزه راهکارهای مختلفی برای برنامه ریزی و مدیریت وقت وجود دارد که یکی از آنها نوشتن و برنامه ریزی است. به کمک یک سال نامه یا تقویم می توان برنامه ریزی خود را دقیق تر دنبال کرد. در ادامه می خواهیم به ۵ مزیت مهم استفاده از سررسیدها اشاره کنیم.

مزایای استفاده از سالنامه

۱سال نامه باعث ایجاد احساس مسئولیت بیشتر می شود

 

با استفاده از سالنامه می‌توان تمام برنامه‌ها و کارهایی که دارید را در روز مشخص کرده و سپس آن را با ساعت دقیق یادداشت کنید. قطعا همه ما در طول زندگی قرار ملاقات با دکترها را داشته ایم. می دانیم که روز و ساعت مشخص برای تمام افراد در این قرار ملاقات از قبل مشخص می شود. اهمیت این قرارها به حدی است که همه ما از روزهای قبل تایم خود را برای رسیدن به آن خالی می کنیم و در تقویم یا سررسید خود نیز آن را یادداشت می کنیم. برای رسیدن به قرار ملاقات های روزانه و انجام کارهای معمولی در طول روز نیز می توان این کار را عملی کرد. چون باعث بالا رفتن احساس مسئولیت برای انجام آن کار می شود.

۲- سالنامه باعث نگاه واقع بینانه تر به مسائل می شود

 

یکی از کارهای مهمی که در برنامه ریزی های مختلف انجام می شود، نوشتن لیست کارها و تخمین زمان مشخص برای انجام آن است. به کمک سال نامه می توان دید واقع بینانه تری به روزها، هفته ها و ماه های سال داشت. در چنین شرایطی با یک برنامه ریزی منطقی و در نظر گرفتن سایر کارهایی که باید انجام شود، یک دوره و تایم واقع بینانه ای را برای انجام کارهای خود در نظر خواهید گرفت.

۳سالنامه امکان اولویت بندی صحیح در انجام کارها را فراهم می کند

 

قطعا همه ما هنگام برنامه ریزی باید دقیقا مشخص کنیم کدام وظایف از اهمیت بیشتری برخوردارند؟ انجام کدام یک از کارها باعث ارزش آفرینی بیشتر در زندگیمان می شود؟ به کمک یک سال نامه و قرار دادن آیتم های مختلف در آن می توان یک برنامه ریزی درست و اصولی را انجام داد. در واقع سالنامه به ما این امکان را می دهد تا با اولویت بندی درست، درصد بالایی از تایم خود را روی کارهای مهم‌تر بگذاریم.

مهم ترین مزایای استفاده از سالنامه

۴- برنامه ریزی صحیح با استفاده از سالنامه آسان تر می شود!

 

یکی از مزیت های برنامه ریزی درست این است که با اهمال کاری مبارزه می کنید و می دانید که هر کاری را در چه تاریخ و زمانی باید انجام دهید. مشخص کردن تمام کارها در سالنامه با تاریخ روز، هفته، ماه و ساعت انجام آن این مزیت را برای افراد فراهم می کند. با نگاهی به لیست کارها و برنامه های خود در سررسید دقیقا می دانید که چه کاری را در چه تایم و تاریخی باید انجام دهید. این ویژگی باعث می شود تا افراد از برنامه ریزی خود غافل نشده و در مسیر درست بمانند. چون بسیاری از افراد بعد از مدتی برنامه ریزی، در صورتی که درگیر موضوع دیگری شوند، انجام ادامه برنامه را فراموش می کنند.

۵- سال نامه حد و مرزها را به طور دقیق مشخص می کند!

 

وقتی روی برنامه ریزی خود در سالنامه تمرکز می کنید، دقیقا می دانید که برای هر فعالیتی باید چقدر تایم و زمان صرف کنید. سالنامه به ما کمک می‌کند تا تایم اضافه برای یک فعالیت صرف نکنیم یا زمان انجام یک کار مهم را خیلی محدود در نظر نگیریم. در کنار انجام وظایف و کارهای مهم می توان برنامه های تفریح و سرگرمی خود را نیز در سالنامه یادداشت کرد. این امر باعث می شود تا نسبت به مدت زمانی که صرف تفریح و خوشگذرانی می شود نیز کنترل لازم را داشت. برای کنترل بهتر در این زمینه می توان از ابزارهای مختلف که به صورت آلارم زمان را به ما یادآوری می کنند، استفاده کرد. چون در چنین شرایطی می توان مدت زمان سپری شده هنگام انجام کارها را بهتر مدیریت کرد.

 

جمع بندی

 

استفاده از هر کدام از نمونه های سالنامه مثل تقویم و یا سررسید با توجه به سلیقه و شرایط کاربر می توان نتایج فوق العاده ای روی بالا بردن عملکرد افراد داشته باشد. مهم نیست از چه نوع سال نامه ای استفاده می کنید، مهمتر از همه کاربرد درست آن برای رسیدن به اهدافتان است. امروزه تنوع بالایی از سالنامه های مختلف را می توان در بازار دید . هر کدام از این محصولات با توجه به نیاز گروه خاصی از کاربران طراحی شده اند.

در صورت داشتن سوال و یا راهنمایی در زمینه سررسید ۱۴۰۳ با کارشناسان ما به شماره ۰۲۱۸۸۵۰۰۸۹۸ تماس بگیرید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۳۷ نفر به این مطلب رای داده اند.

مشاوره، طراحی، چاپ و تولید انواع سررسید و تقویم رومیزی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه چاپ و تولید سررسید های 1403 بدست آورید.

guest
3 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top