پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

چاپ دیجیتال جعبه با کیفیت تضمینی و تحویل فوری

چاپ دیجیتال جعبه

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

چاپ دیجیتال جعبه شاخه ای از چاپ است که با کمک رایانه تصاویر را روی بسته بندی محصولات چاپ می کند. این نوع چاپ هزینه بالاتری در مقایسه با شکل های سنتی تر چاپ دارد و به همین دلیل برای تیراژهای پایین یک گزینه مناسب به شمار می رود. واقعیت این است که پیدایش رایانه، جامعه انسانی را زیر و رو کرد. این نوآوری خارق العاده به صنعت چاپ نیز راه یافت و آن را در هر سه زمینه طراحی، رنگ و چاپ متاثر ساخت. امروزه طرح و رنگ دلخواه مشتری به سادگی در رایانه طراحی می شود و پس از تغییراتی که آن را با خواست مشتری نزدیک می سازد به مرحله چاپ می رود. مرحله چاپ نیز از خود این سامانه دیجیتال جدا نیست. کاغذ به خود دستگاه متصل است و با کمک رایانه ، طرح آماده شده قبلی، بر روی آن نقش می بندد.

 

مزیت چاپ دیجیتال جعبه

مزیت چاپ دیجیتال جعبه قابلیت سیال طرح ها و نوشته ها است. در چاپ افست، طرح ها نهایی اند و تغییر آنها ممکن نیست. در چاپ دیجیتال، طرح در هر لحظه ای که اراده کنید، می تواند تغییر یابد. در این نوع چاپ داده های تغییر ناپذیر وجود ندارند. همه چیز تغییر پذیر است و قابلیت اصلاح دارد.

 

چاپ لیزر

یکی دیگر از روش های چاپ دیجیتال جعبه ، چاپ حرارتی نام دارد. در این روش از لیزر و کاغذهای حساس به گرما استفاده می کنند. لیزر با کمک واکنش های شیمیایی و گرمای پدید آمده، طرح های آماده شده را بر کاغذهای حساس نقش می زند.

 

چاپ جوهر افشان

چاپ دیجیتال جعبه به چندین نوع تقسیم می شود. یکی از بهترین و با کیفیت ترین شاخه های آن، چاپ جوهر افشان نام دارد. در این نوع از چاپ دیجیتال، طرح های آماده شده به شکل مرکب مایع درآمده و بر سطح کاغذ چاپ می گردند. مزیت این نوع چاپ در این است که تاثیر عامل های زیان بخش محیطی بر کیفیت چاپ کاهش یافته و به کم ترین میزان خود می رسد. رنگ بندی به دست آمده در این روش چاپی، کیفیتی مرغوب و شارپ دارد.

 

تصعید رنگ

تصعید رنگ یکی دیگر از شاخه های چاپ دیجیتال جعبه است. در این روش نیز از لیزر حرارتی استفاده می شود. در وهله اول رنگ ها را بر سلفون می کشند و بعد از آن با کمک لیزرهای حرارتی به سلفون حرارت می دهند. با این کار، رنگ های سلفون تبخیر شده و از آن جدا شده و بر کاغذ ثبت می شوند. از روش تصعید رنگ در چاپ پوسترهای تبلیغاتی بهره گرفته می شود.

 

سایز چاپ دیجیتال جعبه

علاوه بر انواع چاپ دیجیتال جعبه، این نوع چاپ به سه زیر شاخه دیگر تقسیم می شود. این تقسیم بندی بر پایه سایز انجام می گیرد. چاپ عریض برای چاپ هایی به کار می رود که برای فضای باز کاربرد دارند. به همین دلیل هم در این نوع چاپ از موادی استفاده می شود که در برابر گرمای خورشید و آب مقاومت بالایی از خود نشان دهند. اندازه این نوع چاپ معمولا سایزهایی با ۱۵۰ سانتی متر طول و ۵۰۰ سانتی متر عرض را در بر می گیرد.

 

چاپ بزرگ

نوع دیگر چاپ دیجیتال جعبه، چاپ بزرگ نام دارد. این نوع چاپ برای سفارش هایی که بیشتر از ۱۵۰ سانتی متر عرض داشته باشند و ابعادی بزرگ تر از کاغذ A3 دارند، به کار می رود. در چاپ بزرگ از دستگاه های نور افشان و لیزری بهره گرفته می شود.

 

سایز متوسط

سومین نوع چاپ دیجیتال جعبه ، چاپ متوسط است. این نوع چاپ برای اندازه هایی که در حدود ۴۸ سانتی متر در ۳۳ سانتی متر باشند کاربرد دارد. از این چاپ برای تهیه عکس، بروشور، کارت ویزیت، کاتالوگ استفاده می شود. در چاپ متوسط همچون چاپ بزرگ از دستگاه های جوهر افشان و لیزری کمک گرفته می شود.

سفارش چاپ دیجیتال جعبه

 

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۱ نفر به این مطلب رای داده اند.

سفارش انواع جعبه طلا و جواهرات

سفارش انواع خدمات چاپی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه کارهای چاپی خود بدست آورید.

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top