سررسید ارزان

سررسید ارزان
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

این مقاله را با ضرب المثل هیچ ارزانی بی دلیل نیست آغاز می نماییم. پروسه تولید سررسید دارای هزینه هایی است که چنانچه بخواهید سررسید ارزان و با کیفیت داشته باشید باید این هزینه ها را پرداخت نمایید. تولید سررسید ارزان امکان پذیر است; در صورتی که شما از یک سری کیفیت ها و جنس های استفاده شده چشم پوشی نمایید.

هزینه تولید سررسید

مواردی که در هزینه های تولید سررسید می توان اعمال کرد به شرح ذیل می باشد:

شماره۱:مقوای جلد سازی

یکی از موارد در تولید سررسید ارزان مقوای استفاده شده در جلدسازی است; که چنانچه شما از مقوای کیفیت پایین استفاده نمایید، می توانید در هزینه تولید هر سررسید بسته به تعداد سفارش صرفه جویی نمایید; ولی باید توجه داشته باشید این مقواها سطح ناهموارتری داشته و در جلد سازی ممکن است تاب برداشته و ظاهر متفاوت تر و کم کیفیت تری به شما ارائه دهد.

شماره۲: کیفیت جنس جلد

موضوع بعدی جنس جلد استفاده شده است; که می تواند از درجه کیفیت پایین تری در تمامی انواع جنس ها برخوردار باشد. این جنس هم می تواند در ظاهر اولیه تأثیرگذار بوده; یا در برخی موارد با مرور زمان و استفاده سریعتر کیفیت خود را از دست بدهد.

شماره۳: جلد سازی سررسید

مورد بعدی در مورد جلدسازی سررسید است; که می تواند با عطف و یا بدون مقوای عطف باشد. همچنین می توان جنس جلد را برای تمیزتر بودن گوشه های جلد قالب زد و یا به صورت دستی ساخت; که این امر هم می تواند در کاهش هزینه ها تأثیرگذار باشد.

عطف سررسید چیست؟

منظوراز عطف سررسید همان عطف جلد سررسید می باشد.همانطور که در تصویر مشاهده میشود جلد سررسید از سه قسمت تشکیل شده است:
• قسمت اول روی جلد
• قسمت دوم پشت جلد
• قسمت سوم عطف جلد یا همان عطف سررسید

عطف سررسید
قسمت عطف سررسید، هویت آن سررسید را مشخص می کند, و تاثیر مستقیمی روی فروش آن خواهد گذاشت; بنابراین یکی از مهمترین بخش تولید سررسید که در طراحی باید به آن توجه داشت قسمت عطف جلد آن است. طراحی عطف جلد, در سررسید ها با صحافی چسب گرم یا در صحافی جلد سخت کاربرد دارد.
موارد فوق تنها در مورد جلد سررسید بوده و می تواند با اختلاف قیمت بسیار مناسبی در هر جلد سررسید تأثیر بگذارد.

شماره۴: آستربدرقه سررسید

آستر سررسید

بعد از طراحی جلد به سراغ آستر بدرقه سررسید می رویم. آستر بدرقه یکی از مهم ترین بخش های سررسید است که جلد سررسید را به صفحات سررسید متصل می کند. حداقل گرماژ استفاده شده در سررسید پارت برای آستر ۱۴۰ گرم است. اما برخی از تولیدکنندگان از کاغذهایی با گرماژ پایین تر تا ۱۰۰ گرم استفاده می کنند; که این امر باعث می شود به مرور زمان، آستر پاره شده و سررسید از جلد جدا شود.

صحافی برای سررسید ارزان

در مورد صحافی هم چنانچه سررسید شما دوختی باشد, می توان تعداد گره های دوخت را کمتر کرد که این امر نیز از دوام سررسید می کاهد و برگه ها از هم جدا می شوند. در مورد کاغذ سررسید، تنظیف کردن یا نکردن نوع چسب کشی و نوع چاپ هم می توان همین موارد را اعمال کرد; و با کاهش هزینه, کیفیت را نیز کاهش داد و درقیمت تولید هر سررسید صرفه جویی کرد. لازم به ذکر است واحد سالنامه پارت هیچ کدام از موارد فوق را انجام نداده; همچنین در تمامی مراحل سعی می کند بهترین کیفیت را ارائه دهد لذا چنانچه کیفیت برای شما در اولویت نیست بهتر است به سراغ تولیدکنندگان دیگر بروید.

سفارش انواع خدمات چاپی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه کارهای چاپی خود بدست آورید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

با یه ساک دستی حرفه ای، همه رو جذب محصولت کن!

شاید این دفترچه یادداشت ها رو هم دوست داشته باشید:)