پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

۳ نکته مهم در طراحی ساک دستی

طراحی ساک دستی

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

طراحی ساک دستی تبلیغاتی با دو هدف عمده صورت می گیرد: کاربرد عملی و تبلیغات! یک ساک دستی خوب باید هر دو کار را به خوبی انجام دهد. گر چه برخی از ساک های دستی، فانتزی هستند و کارکردی تزئینی پیدا می کنند اما در بیشتر مواقع کاربران ترجیح می دهند که یک ساک دستی از عهده هر دو هدف گفته شده به خوبی بر آید. تاریخچه ساک دستی به سال سرنوشت ساز ۱۸۰۰ میلادی بر می گردد. در این سال شخصی به نام فرانسیس وول کاغذ را جایگزین مواد دیگری کرد که عادتا ساک های دستی را با آنها می ساختند. ساک های اختراعی وول مانند هر تحول آغازینی کمی زمخت و در کارآمدی با نمونه های امروزین فاصله زیادی داشتند اما در مقایسه با ساک های پیشین یک گام بلند بودند.

طراحی ساک دستی پارت

تاریخ طراحی ساک دستی به وول محدود نماند. مهندسی به نام استیلول طرحی پیشنهاد داد که بر اساس آن، ساک دستی کاغذی از قسمت های معینی به آسانی تا خورده و سرهم بندی می شد . هنوز هم کم و بیش در تا زدن ساک دستی از همان شیوه پیشنهادی استیلول استفاده می شود . البته پیش از استیلول خانمی به نام مارگرت نایت تغییراتی در مقطع ساک دستی به وجود آورد و مقطع مربعی را جایگزین نوآوری وول کرد .

الیاف چوبی

در طراحی ساک دستی از کاغذهای متنوعی استفاده می شود. هر کاغذ بسته به نوع کاربردی که پیدا می کند ویژگی های متفاوتی را از خود نشان می دهد . اما اگر ویژگی هایی مانند کشسانی و قدرت حمل و نگهداری کالاهای نسبتا سنگین در میان باشد کاغذ کرافت از همه مطلوب تر است . این کاغذ از الیاف چوبی ساخته می شود . الیاف چوبی در فرایندهای پیچیده تولیدی به سختی گرما می بینند و به شکل پالپ و فرآورده های جانبی دیگر تجزیه می شوند . پالپ به دست آمده پس از شست و شوهای متعدد و غربال گری به شکل کاغذ کرافت قالب گیری می شود . کاغذ به دست آمده از استواری و ستبری زیادی برخوردار است و برای برداشتن و نگهداری کالاها یک گزینه بی نظیر به شمار می رود.

چاپ در طراحی ساک دستی

در طراحی ساک دستی به رنگ و طرح آن توجه زیادی می شود . اساسا هدف از طراحی آن علاوه بر توانایی برداشتن و نگهداری کالاها ، تبلیغ هم می باشد . به همین جهت هم رنگ پس زمینه و همچنین رنگ هایی که طرح اصلی را تشکیل می دهند اهمیت محوری پیدا می کنند . در اینجا چاپ و کیفیت آن پا به میدان می گذارند . یک چاپ عالی و با کیفیت باید دو کار را به خوبی انجام دهد : شناساندن و تاثیر گذاری . خلاقیت گرافیکی از این دو یک شبکۀ در هم تنیده می سازد . یک چاپ خلاقانه همزمان با شناساندن ، تاثیری شبه هیپنوتیزمی می بر مخاطب می گذارد .

حاشیه امن طراحی ساک دستی

یک عنصر مهم دیگر در طراحی ساک دستی حاشیه امن است . اگر در هنگام طراحی به این حاشیه های ضروری توجه نکنیم از قدرت تاثیر گذاری چاپ خود می کاهیم . حاشیه امن در حقیقت آن لبه های کناری هستند که برای برش و تا خوردن کنار گذاشته می شوند. اگر به این حاشیه ها توجه نکنیم در هنگام تا خوردن و چسب گذاری بخشی از طرح خود را از دست خواهیم داد.

سفارش تلفنی

فروشگاه آنلاین

همه محصولات ما با همه جزئیات و مشخصات در این فروشگاه قرار گرفته اند . خرید از این فروشگاه آنلاین ساده و امن است. بخش پاسخگویی آن نیز فعال است و آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

 
 
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۴ نفر به این مطلب رای داده اند.

سفارش ساک دستی کاغذی

سفارش انواع خدمات چاپی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه کارهای چاپی خود بدست آورید.

guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top