پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

۴ نکته مهم فروش سررسید

4 نکته مهم در فروش سررسید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

در سال های اخیر که تبلیغات کسب و کار بیشتر از گذشته شده است، بسیاری از شرکت ها و مشاغل از ابزارهای تبلیغاتی مثل انواع سررسید در این زمینه استفاده می کنند. با نزدیک شدن به پایان سال، تعداد کسانی که اقدام به خرید و سفارش سررسید تبلیغاتی متناسب با نوع فعالیت و کسب و کارشان می کنند، افزایش می یابد. در ادامه می خواهیم به موارد مهمی که در فروش سررسید که یک ابزار تبلیغاتی مهم و تاثیرگذار است، اشاره ای داشته باشیم.

نکات ضروری و مهم در فروش سررسید

 

قطع سررسید

یکی از نکات مهم در فروش سررسید، ابعاد و اندازه است که در اصطلاح چاپ به آن قطع گفته می شود. تمام نمونه های سررسید در ابعاد و اندازه های استاندارد طراحی و تولید می شوند. اندازه درست یک سر رسید به خواسته و شرایط استفاده مشتری بستگی دارد. اندازه هایی که در هر کدام از نمونه های سر رسید در نظر گرفته شده است، با توجه به نیاز و اهداف مختلف طراحی شده است. ابعاد انواع نمونه های سررسید با اهداف زیر عرضه می شود:

 • سررسید وزیری: این نوع از سررسید در ابعاد بزرگ طراحی می شود و برای انجام یادداشت های روزانه مورد استفاده قرار می گیرد.
 • سررسید رقعی: این نوع از سررسید نسبت به نمونه های وزیری ابعاد کوچکتری دارد و حمل آن راحت تر است.
 • سررسید اروپایی: این نوع از سررسید مشابه نمونه های رقعی است و فقط عرض آن کمی از نمونه های رقعی کم تر می باشد. کم بودن عرض در این سررسیدها باعث می شود تا نمونه های اروپایی دارای ظاهری منظم تر باشند.
 • سررسید خشتی: به تمام سر رسید هایی گفته می شود که به صورت مربعی شکل طراحی می شوند.
 • سررسید پالتویی: با توجه به ابعاد این نوع از سر رسید، به راحتی در جیب جای می گیرند ولی فضای زیادی برای یادداشت ندارند.

 

اهمیت کاغذ در فروش سررسید

مهمترین فاکتور در فروش سررسید، نوع و کیفیت کاغذی است که در چاپ آن استفاده شده است. درصد بالایی از هزینه چاپ و طراحی سر رسیدها با تعیین نوع کاغذی که در محصول به کار می رود، مشخص می شود. کاغذها انواع مختلف دارند و هر کدام متناسب با شرایط کاربر در ساخت انواع تقویم و سر رسیدها به کار می روند.

 • کاغذ تحریر سفید: این نوع از کاغذ برای صفحات داخلی سر رسیدها کاربرد دارند. کاغذهای تحریر سفید در دو نوع ۷۰ و ۸۰ گرم به کار می رود که نمونه های ۸۰ گرم دارای ضخامت بیشتری می باشند.
 • کاغذ گلاسه: این نوع از کاغذ در طراحی و چاپ سررسیدهای نفیس به کار می روند. تنوع رنگی در این نوع از کاغذ بالاست و معمولا در ۴ رنگ مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
 • کاغذ تحریر کرم: استفاده از کاغذ تحریر کرم نیز در بسیاری از سر رسیدها با توجه به خواسته کاربر استفاده می شود. این نوع از کاغذ ظاهری شیک و به روز به سررسیدها می دهد.

 

جلد سررسید و فروش بهتر

اولین ویژگی ظاهری که در فروش سررسید برای خریدار جذاب و قابل توجه خواهد بود، نوع جلد به کار رفته در آن است. جلد در واقع حکم ویترین محصول را دارد و به همین دلیل انتخاب درست آن تاثیر بالایی روی تصمیم انتخاب خریدار دارد. انواع موادی که در جلد سررسید های مختلف به کار می رود، شامل موارد زیر می باشد:

 • انواع چرم طبیعی
 • انواع نمونه های چرم مصنوعی
 • سلفون
 • گالینگوری

با توجه به نوع استفاده از انواع سر رسید، انتخاب کاربر و همچنین هزینه ای که برای خرید و چاپ سررسید در نظر گرفته می شود، می توان از مواد مختلف در قسمت جلد این محصولات استفاده کرد.

نکات مهم و ضروری در فروش سررسید

 

صحافی سررسید

یکی دیگر از موارد مهم در فروش سررسید، توجه به نوع صحافی است که هنگام چاپ محصول انجام می شود. هر کدام از مدل های صحافی، ویژگی های مخصوص به خود را دارند و باعث ایجاد ظاهری خاص در محصولات می شوند. به صورت کلی تمام سررسیدها به ۴ روش زیر صحافی می شوند:

 • صحافی ته دوخت: در این نوع از صحافی، برگه های سررسید به صورت ۸ یا ۱۶ تایی در کنار هم قرار گرفته و به هم دوخته می شوند.
 • صحافی از نوع فنر: در این نوع از صحافی برگه ها بعد از قرار گرفتن در کنار هم، پانچ می شوند. سپس از یک فنر برای عبور از داخل سوراخ های پانچ استفاده می کنند.
 • صحافی از نوع چسب: در این نوع از صحافی نیز برگه های سررسید توسط چسب به یکدیگر محکم شده و در کنار هم قرار می گیرند.
 • قفل کلاسوری: در این روش، از قفل کلاسوری برای قرار گرفتن برگه های سررسید در کنار هم استفاده می کنند. برگه ها ابتدا پانچ شده و سپس توسط قفل کلاسوری به صورت سررسید مورد استفاده قرار می گیرد.

 

در مجموعه پارت چاپ به تمام موارد بالا و نکات ریزی که در خرید و فروش سالنامه اهمیت دارد، توجه شده است. شما بازدیدکنندگان گرامی می توانید نمونه های دیگر را در این لینک: سررسید و سالنامه تماشا بفرمایید و برای اطلاعات بیش تر با شماره ۰۲۱۸۸۵۰۰۸۹۸ در تماس باشید. تمام خریداران می توانند با در نظر گرفتن شرایط خود اقدام به سفارش بهترین نمونه های سررسید برای سال جدید کنند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۲ نفر به این مطلب رای داده اند.

مشاوره، طراحی، چاپ و تولید انواع سررسید و تقویم رومیزی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه چاپ و تولید سررسید های 1403 بدست آورید.

guest
7 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top