پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

۴ عامل اساسی در چاپ سالنامه

چاپ سال نامه با بهترین قیمت

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

موارد زیادی در چاپ سال نامه وجود دارند که روی قیمت تمام شده آن تاثیر گذارند. هر کدام از این موارد از طرف شخص یا مرکز سفارش دهنده می تواند به شکل های مختلف تغییر کند. به همین دلیل رنج قیمت چاپ این ابزار متغیر است و نمی توان عدد مشخصی را در مورد هزینه چاپ سالنامه ها تعیین کرد. در ادامه به بررسی موارد مهمی که روی قیمت چاپ سالنامه ها تاثیر مستقیم دارند، خواهیم پرداخت.

نوع کاغذ و چاپ سال نامه


مهمترین بخش در سفارش سررسید ، تعیین نوع کاغذی است که در صفحات داخلی آن به کار خواهد رفت. درصد بالایی از قیمت سال نامه‌ ها تحت تاثیر مستقیم نوع کاغذی است که توسط فرد یا مرکز سفارش دهنده انتخاب می شود. کاغذ هایی که در چاپ سررسید به کار می روند، در گرم و رنگ های مختلف وجود دارند. کاربر می تواند متناسب با شرایط و نوع سفارش خود از مناسب ترین گرم و رنگ کاغذ استفاده کند. انتخاب یک کاغذ با کیفیت به صورت مستقیم روی کیفیت تمام شده سررسید تاثیرگذار است. به همین دلیل در صورتی که دنبال طراحی و چاپ سال نامه با کیفیت هستید ، باید در انتخاب نوع کاغذ آن دقت داشته باشید. با انتخاب نوع و کیفیت کاغذ می توان قیمت تمام شده سررسید را کنترل کرد.

ابعاد سالنامه


یکی دیگر از ویژگی های متغیر هنگام چاپ سال نامه‌ ها، ابعاد آنها است. هر کدام از سررسید ها که با نام های مشخص شناخته می شوند، دارای ابعاد مخصوص به خود هستند. هر مرکز یا فرد سفارش دهنده ای اقدام به سفارش یک طرح مخصوص به خود با ابعاد مشخص می کند. انتخاب ابعاد سررسید های بزرگتر به هزینه و کاغذ بیشتری نیز نیاز دارد. به همین دلیل با انتخاب ابعاد و یا قطع های کوچکتر می توان تا حدودی در هزینه تمام شده این محصول صرفه جویی کرد. البته این نکته را هم باید ذکر کرد که بسیاری از افراد اقدام به سفارش سال نامه های کوچک ولی با طراحی لوکس و نوع کاغذ با کیفیت می کنند. در چنین شرایطی قیمت تمام شده محصول همچنان بالا خواهد بود. به همین دلیل ابعاد یا اندازه یکی از موارد تاثیر گذار است که می تواند باعث کنترل قیمت سررسید ها شود.

چاپ سالنامه با قیمت ارزان

صحافی در چاپ سال نامه


یکی دیگر از موارد تاثیرگذار روی قیمت سالنامه ها، نوع صحافی است که در ساخت آنها به کار رفته است. انواع صحافی که در ساخت سال نامه ها به کار می رود ، شامل نمونه های دور دوخت، فنری،کلاسوری و چسبی می باشند. هر کدام از این صحافی ها دارای استحکام و مقاومت مخصوص به خود هستند و متناسب با ویژگی هایی که دارند نیز باعث قیمت گذاری مختلف در سررسیدها می شوند. صحافی با کیفیت باعث می شود تا صفحات سال نامه برای مدت زمان طولانی مقاوم و از یکدیگر جدا نشوند. به همین دلیل بهتر است در انتخاب نوع صحافی توجه ویژه ای کرد و مقاومت سررسید را نسبت به قیمت تمام شده در اولویت قرار داد.

 

جلد سالنامه


انتخاب نوع جلد در چاپ سال نامه یکی از فاکتورهای مهم به شمار می آید که علاوه بر قیمت نهایی محصول روی زیبایی ظاهری آن نیز تاثیرگذار است. جلدها در واقع همان کاغذ های مقوایی و چند لایه ای هستند که توسط روکش هایی از متریال های مختلف پوشیده می شوند. انتخاب نوع متریال برای پوشش کاغذ جلد متناسب با بودجه و شرایط کاربر صورت می گیرد. امروزه تنوع بالایی از مواد طبیعی و مصنوعی را می توان برای طراحی و ساخت جلد سررسید به کار برد. از جمله جلد هایی که در چاپ انواع سررسید ها به کار می روند ، شامل نمونه های چرم طبیعی و مصنوعی، سلفونی، جیر، اشبالت و گالینگور می باشند.

از بین انواع موادی که برای طراحی جلد سالنامه ها به کار می رود، چرم طبیعی جزء گران ترین ها می باشد و مستقیما روی قیمت سال نامه‌ ها تاثیر گذار است. این ماده طبیعی در چاپ سررسید های اختصاصی و خاص با تیراژ پایین به کار می رود. سایر مواد نسبت به چرم طبیعی قیمت پایین تری دارند و متناسب با سلیقه و شرایط کاربر در انواع سالنامه ها به کار می روند. هر کدام از موادی که در طراحی جلد سالنامه ها به کار می رود ، با توجه به کیفیتی که دارد ، روی قیمت تمام شده چاپ محصول تاثیرگذار است.

برای دریافت اطلاعات بیش تر درباره چاپ سال نامه با کارشناسان پارت چاپ به شماره ۰۲۱۸۸۵۰۰۸۹۸ تماس بگیرید.

 
 
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۴۱ نفر به این مطلب رای داده اند.

مشاوره، طراحی، چاپ و تولید انواع سررسید و تقویم رومیزی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه چاپ و تولید سررسید های 1403 بدست آورید.

guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top