کاغذ دوستدار محیط زیست

اشتراک گذاری در whatsapp
واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

کاغذ دوستدار محیط زیست

کاغذ دوستدار محیط زیست ، یکی از بزرگترین دلایل از بین رفتن جنگل ها و درختان، استفاده از کاغذ می باشد. طبق آمار جهانی در استرالیا از زمان استقرار در این قاره تاکنون ۹۰  % از جنگل ها نابود شدند و تولید کاغذ همچنان موجب نابودی آنها خواهد شد.

کاغذ دوستدار محیط زیست

کاغذ بازیافت شده چیست؟

کاغذ بازیافت شده (یا کاغذ دوستدار محیط زیست) کاغذی است که در چرخه تولید بازیافت تولید می شود. بهترین کاغذ بازیافتی کاغذی است که ۱۰۰% قابل بازیافت می باشد و در هنگام انجام فرآیند بازیافت هیچ گونه ضایعاتی نداشته باشد. از طرفی برخی کاغذها پس از بازیافت کارایی قبل از بازیافت را نمی توانند، داشته باشند به طور مثال در زمینه بهداشتی و خوراکی دیگر قابل استفاده نیستند و نوع کاربریشان تغییر خواهد کرد.

به همین دلیل کاغذهایی که دارای روکش سلفون می باشند، کاغذ آلومینیومی، کاغذ دیواری، کاغذ پشت چسب دار، کاغذ کاربن و کاغذ با روکش براق برای بازیافت مناسب نمی باشند و ضایعات بالایی دارند.

مراحل بازیافت کاغذ شامل شست و شو، خمیر کردن، افزودن مواد و در نهایت ساخت کاغذ می باشد. در صورتیکه همچنان از کاغذ بازیافت شده استفاده نشود موجب قطع  بیشتر درختان، تولید زباله کاغذی، تولید گاز متان به دلیل زباله های تولید شده، اشتغالزایی، از بین رفتن جنگل ها و از دست دادن گونه های نادر گیاهی و … می شود. اما استفاده از کاغذهای بازیافتی موجب رشد مجدد جنگل ها و حفظ محیط زیست خواهد شد. با بازیافت هر تن کاغذ از قطع شدن ۱۷ اصله درخت جلوگیری می شود.

از کاغذهای بازیافتی برای تولید، بسته بندی ها، کیسه های خرید یا همان ساک های دستی، لوازم تحریر، یادداشت ها، سررسید ها ، کتاب ها و … استفاده می شود.


 

سفارش انواع خدمات چاپی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه کارهای چاپی خود بدست آورید.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

با یه ساک دستی حرفه ای، همه رو جذب محصولت کن!

شاید این دفترچه یادداشت ها رو هم دوست داشته باشید:)