پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

انواع قطع سررسید

انواع قطع سررسید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

منظور از انواع قطع سررسید؛ ابعاد سررسیداست.

غالبا سررسیدها طبق یک سری سایز های استاندارد توسط شرکت های مختلف طراحی و بسته بندی تولید می شوند.

انواع قطع سررسید

سررسید وزیری

۱- قطع سررسید وزیری:

قدیمی ترین و رایج ترین سایز سررسید قطع وزیری با ابعاد ۲۴×۱۷ سانتیمتر می باشد; که به دلیل ابعاد بزرگتر و امکان درج مطالب بیشتر بسیار مورد استقبال می باشد. قطع وزیری برای مشاغل دفتری که اکثر زمان را در محل کار سپری می کنند و یا کسانی که به فضای بیشتری جهت یاداشت نیاز دارند مناسب تر است.

مجتمع چاپ و بسته بندی پارت این نیاز مشتریان خود را در نظر گرفته; و سررسید های با قطع وزیری خود را به صورت روزشمار تولید کرده; و فضای کافی جهت یاداشت قرار داده است.

سررسید اروپایی

۲- قطع سررسید اروپایی:

سررسید اروپایی در سالهای اخیر بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است; بیشترین درخواست شرکت ها قطع وزیری سررسید بوده است; اما با ارائه قطع سررسید اروپایی، توجه شرکت ها به سمت این نوع سررسید معطوف شده است.اندازه قطع سررسید اروپایی ۱۲×۲۱ می باشد. این سایز به دلیل راحتی حمل در رفت و آمد; همچنین به دلیل نام آن در چند سال اخیر بسیار مورد توجه مشاغلی که بیشتر در رفت و آمد هستند; قرار گرفته است. این سالنامه به دلیل خوش دست بودن جایگزین سایز رقعی شده; همچنین باعث کم رنگ تر شدن سایز رقعی شده است.

سررسید رقعی

۳- قطع سررسید رقعی:

سررسید رقعی نیز مانند سررسید وزیری از قدیمی ترین نوع سررسید ها می باشد. سایز سررسید رقعی ۱۵×۲۱ می باشد. این سایز ما بین سررسید وزیری و اروپایی است; و در چند سال اخیر نسبت به سایر سایز ها کمتر مورد توجه قرار گرفته; به طور عام قطع رقعی از طرفداران کمتری برخوردار است.از طرفی این نوع قطع سررسید مناسب برای افرادی است; که نیاز به سالنامه کوچکتر از قطع وزیری با فضای مناسب جهت یادداشت را دارند.

۴- قطع سررسید خشتی:

شاید به جرات بتوان گفت یکی از کم مصرف ترین سایز ها موجود سایز خشتی است; که به صورت مربعی می باشد و در ابعاد مختلف مانند ۱۶×۱۶ و ۲۰×۲۰ تولید و عرضه میشود. این نوع سررسید کمتر از طرف تولید کنندگان جهت تولید عمومی و انبوه مورد توجه قرار گرفته، بیشتر به صورت اختصاصی تولید می شود.

قیمت این نوع سررسید به دلیل دورریز زیاد کاغذ از گرانترین نوع سررسید ها می باشد.

۵- قطع سررسید شبه پالتویی:

این نوع سررسید در ابعاد ۱۲×۱۷ طراحی و تولید می شود و بیشتر برای کارهای روزانه و به اصطلاح دم دستی مناسب است; این نوع سررسید به دلیل قیمت پایین تر نسبت به سایر سررسید ها مورد توجه قرار گرفته; همچنین توسط اکثر تولید کنندگان طراحی و اجرا می شود.

۶- قطع سررسید پالتویی:

این نوع سررسید در ابعاد ۱۰×۱۷ تولید می شود; برای نوشتن برنامه روزانه ، کار های اجرایی و… مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که از لحاظ دید عام هدیه دادن سررسید با ابعاد کوچک از لحاظ بعد تبلیغاتی زیاد جالب نیست; بیشتر شرکت ها از این سررسید همراه سایر هدایای خود استفاده می کنند.

۶- قطع سررسید با ابعاد خاص:

قطع سررسید ها به جز ابعاد فوق که به آنها اشاره شد; در ابعاد خاص دیگری قابل تولید هستند; بسته به نوع درخواست مشتری با تیراژ های بالا قابل طراحی و تولید می باشند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع سررسیدها و سفارش به اینستاگرام مجتمع چاپ و بسته بندی پارت مراجعه نمایید; ویا با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۵۰۰۸۹۸ تماس حاصل فرمایید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۱ نفر به این مطلب رای داده اند.

مشاوره، طراحی، چاپ و تولید انواع سررسید و تقویم رومیزی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه چاپ و تولید سررسید های 1403 بدست آورید.

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top