انواع قطع سررسید

انواع قطع سررسید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

منظور از انواع قطع سررسید; ابعاد سررسیداست.

غالباسررسیدها طبق یک سری سایز های استاندارد توسط شرکت های مختلف طراحی و بسته بندی تولید می شوند.

انواع قطع سررسید

سررسید وزیری

۱- قطع سررسید وزیری:

قدیمی ترین و رایج ترین سایز سررسید قطع وزیری با ابعاد ۲۴×۱۷ سانتیمتر می باشد; که به دلیل ابعاد بزرگتر و امکان درج مطالب بیشتر بسیار مورد استقبال می باشد. قطع وزیری برای مشاغل دفتری که اکثر زمان را در محل کار سپری میکنند; و یا کسانی که به فضای بیشتری جهت یاداشت نیاز دارند مناسب تر است.

مجتمع چاپ و بسته بندی پارت این نیاز مشتریان خود را در نظر گرفته; و سررسید های با قطع وزیری خود را به صورت روزشمار تولید کرده; و فضای کافی جهت یاداشت قرار داده است.

سررسید اروپایی

۲- قطع سررسید اروپایی:

سررسید اروپایی در سالهای اخیر بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است; بیشترین درخواست شرکت ها قطع وزیری سررسید بوده است; اما با ارائه قطع سررسید اروپایی، توجه شرکت ها به سمت این نوع سررسید معطوف شده است.اندازه قطع سررسید اروپایی ۱۲×۲۱ می باشد. این سایز به دلیل راحتی حمل در رفت و آمد; همچنین به دلیل نام آن در چند سال اخیر بسیار مورد توجه مشاغلی که بیشتر در رفت و آمد هستند; قرار گرفته است. این سالنامه به دلیل خوش دست بودن جایگزین سایز رقعی شده; همچنین باعث کم رنگ تر شدن سایز رقعی شده است.

سررسید رقعی

۳- قطع سررسید رقعی:

سررسید رقعی نیز مانند سررسید وزیری از قدیمی ترین نوع سررسید ها می باشد. سایز سررسید رقعی ۱۵×۲۱ می باشد. این سایز ما بین سررسید وزیری و اروپایی است; و در چند سال اخیر نسبت به سایر سایز ها کمتر مورد توجه قرار گرفته; به طور عام قطع رقعی از طرفداران کمتری برخوردار است.از طرفی این نوع قطع سررسید مناسب برای افرادی است; که نیاز به سالنامه کوچکتر از قطع وزیری با فضای مناسب جهت یادداشت را دارند.

۴- قطع سررسید خشتی:

شاید به جرات بتوان گفت یکی از کم مصرف ترین سایز ها موجود سایز خشتی است; که به صورت مربعی می باشد و در ابعاد مختلف مانند ۱۶×۱۶ و ۲۰×۲۰ تولید و عرضه میشود. این نوع سررسید کمتر از طرف تولید کنندگان جهت تولید عمومی و انبوه مورد توجه قرار گرفته، بیشتر به صورت اختصاصی تولید می شود.

قیمت این نوع سررسید به دلیل دورریز زیاد کاغذ از گرانترین نوع سررسید ها می باشد.

۵- قطع سررسید شبه پالتویی:

این نوع سررسید در ابعاد ۱۲×۱۷ طراحی و تولید می شود و بیشتر برای کارهای روزانه و به اصطلاح دم دستی مناسب است; این نوع سررسید به دلیل قیمت پایین تر نسبت به سایر سررسید ها مورد توجه قرار گرفته; همچنین توسط اکثر تولید کنندگان طراحی و اجرا می شود.

۶- قطع سررسید پالتویی:

این نوع سررسید در ابعاد ۱۰×۱۷ تولید می شود; برای نوشتن برنامه روزانه ، کار های اجرایی و… مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجایی که از لحاظ دید عام هدیه دادن سررسید با ابعاد کوچک از لحاظ بعد تبلیغاتی زیاد جالب نیست; بیشتر شرکت ها از این سررسید همراه سایر هدایای خود استفاده می کنند.

۶- قطع سررسید با ابعاد خاص:

قطع سررسید ها به جز ابعاد فوق که به آنها اشاره شد; در ابعاد خاص دیگری قابل تولید هستند; بسته به نوع درخواست مشتری با تیراژ های بالا قابل طراحی و تولید می باشند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع سررسیدها و سفارش به اینستاگرام مجتمع چاپ و بسته بندی پارت مراجعه نمایید; ویا با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۵۰۰۸۹۸ تماس حاصل فرمایید.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۱ نفر به این مطلب رای داده اند.

👇سفارش هاردباکس های آماده👇

سفارش انواع خدمات چاپی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه کارهای چاپی خود بدست آورید.

شاید این سررسید ها رو هم دوست داشته باشید:)

سفارش جعبه آماده به قیمت عمده