پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

مقایسه ۲۰ سالنامه برتر سال ۱۴۰۳

مقایسه 20 سالنامه برتر سال 1401

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

مقایسه ۲۰ سالنامه برتر; سالنامه ها دارای تنوع بسیار زیادی می باشند و این تنوع شامل هر قسمت از سالنامه مانند: جلد، نوع داخله ، صحافی و ابعاد می شود. برای تهیه سالنامه مورد نظر مجموعه و یا سازمان خود باید به هر کدام از این گزینه ها توجه کرده و مناسب ترین مدل را انتخاب نمایید. در این مقاله ۲۰ مدل از پرفروش ترین سالنامه و محبوب ترین سالنامه های چرمی و اداری سال ۱۴۰۳ را معرفی می کنیم; تا این انتخاب برای شما آسان تر شود.

انواع سالنامه برتر ۱۴۰۳ از نظر نوع جلد

 

سررسید مگنتی
تصویر سررسید مگنتی در مجتمع چاپ و بسته بندی پارت

مدل برتر شماره۱: سررسید مگنتی

در این مدل از سالنامه ها همانطور که در تصویر میبینید; جلد آن قابلیت بسته شدن دارد که از آهن ربا برای بسته شدن جلد و ایستا بودن آن استفاده می کنند. در گذشته از این نوع جلد بیشتر در ارگانایزرها استفاده می شد; اما امروزه با طرح های متنوع، جالب و بسیار مقرون به صرفه می توان در تولید سررسیدها نیز استفاده کرد.

مدل برتر شماره۲: سررسید با جلد چرم دوتکه و دو رنگ

این نوع سالنامه ها بسیار پرطرفدار و پرفروش می باشند. در این مدل دو تکه چرم را به دو روش دوخت و یا چسب به هم متصل می کنند و در جلد سازی بر روی مقوای جلد می چسبانند; سازمان ها و ارگان ها می توانند از رنگ های سازمانی خود در ساخت این سررسیدها استفاده کنند.

انواع سالنامه برتر ۱۴۰۳ از نظر نوع داخله:

 

سررسید روزانه
سررسید روزانه در مجتمع چاپ و بسته بندی پارت

مدل برتر شماره ۳: سررسید روزانه، پنجشنبه و جمعه با هم

در سررسید روزانه تمام روزهای هفته در صفحاتی مجزا قرار گرفته اند؛ و تنها پنجشنبه و جمعه باهم دریک صفحه می باشند. فضای مناسبی برای یادداشت کردن، دارند.

مدل برتر شماره ۴: سررسید روزانه جمعه جدا

در این سالنامه تمام روزهای هفته در صفحاتی مجزا از هم قرار گرفتند؛ بیشترین مقدار کاغذ مصرفی را در این مدل داریم به همین دلیل هزینه تولید آن بیش از سایر سررسیدها می باشد.

مدل برتر شماره ۵: سررسید هفتگی، تمام هفته در یک صفحه

سالنامه هفتگی در یک صفحه شامل تمام روزهای هفته در یک صفحه می باشد. در این مدل فضای کمی برای درج متن در هر تاریخ وجود دارد؛ شما تنها می توانید برنامه روزانه تان را در آن یادداشت نماید. سایر صفحات سررسید نیز یادداشت بدون تاریخ می باشند.

مدل برتر شماره ۶: سررسید هفتگی, تمام هفته در دو صفحه

این سالنامه نیز مانند سالنامه قبل می باشد با این تفاوت که روزهای هفته در دو صفحه تقسیم می شوند و فضای بیشتری را در اختیار مخاطب قرار می دهد. سایر صفحات سررسید نیز یادداشت می باشند.

مدل برتر شماره ۷: سررسید ماهانه

این نوع سالنامه بیشتر برای مجموعه هایی مناسب است که به صفحات یادداشت بیشتری نسبت به تقویم نیاز دارند.
در این مدل نیز دو حالت وجود دارد؛ ماه در یک صفحه و یا ماه در دو صفحه روبروی هم و مابقی صفحات تقویم شامل برگه های یادداشت می باشد.

مدل برتر شماره ۸: سررسید سالانه

در این سالنامه تمام روزهای سال در یک صفحه نمایش داده می شود که با عنوان سال در یک نگاه در سایر سررسیدها نیز قابل مشاهده است. سایر صفحات نیز یادداشت می باشند که فاقد تاریخ است.

انواع سالنامه برتر ۱۴۰۳ از نظر جنس جلد:

 

سرسید با چرم مصنوعی
سررسید با چرم مصنوعی در مجتمع چاپ و بسته بندی پارت

مدل برتر شماره ۹: سررسید با چرم طبیعی

معمولا برای سالنامه های نفیس از چرم طبیعی برای جنس جلد استفاده می شود. این مدل از جمله گران ترین نوع سالنامه محسوب می شود.

مدل برتر شماره ۱۰: سررسید با چرم مصنوعی

چرم مصنوعی ترکیبی از یک لایه روکش و یک لایه اسفنج که بر روی سطح یک تور تزریق شده است. محصول بدست آمده از این طریق همان ظاهر و احساس چرم طبیعی را دارد; ولی چون دولایه است, چرم مصنوعی محصوب میشود; چراکه چرم طبیعی اینگونه نیست. قیمت چرم مصنوعی بسیار مناسب تر از چرم طبیعی بوده به همین دلیل مخاطبان بیشتری دارد.

مدل برتر شماره ۱۱: سررسید با جلد گالینگور

گالینگور که از چسباندن لایه نازک مواد بروی کاغذ تولید می شود; و تقریبا از دیگر انواع جلد سالنامه چرمی ارزان تر بوده و کار را برای تولید کننده آسان می کند; اصولا برای حک اطلاعات بروی این جنس نیز همانند چرم مصنوعی از تکنیک هایی مانند: طلاکوب، لیزر، پلاک و داغی استفاده می شود.

مدل برتر شماره ۱۲: سررسید با جلد سلفونی

سلفون لایه شفاف (معمولا پلاستیکی ) است که بر روی کاغذهایی که از قبل چاپ شده توسط دستگاه لمینیتور پرس می شود. سلفون به دوام کاغذ می افزاید و آن را زیباتر می کند. سالنامه های سلفونی دارای قیمت مناسبی می باشند.

انواع سالنامه ۱۴۰۳ از نظر ابعاد:

 

سررسید اروپایی
سرسید اروپایی در مجتمع چاپ و بسته بندی پارت

مدل برتر شماره ۱۳: سررسید وزیری

رایج ترین سایز سالنامه قطع وزیری با ابعاد ۱۷×۲۴ است. ابعاد بزرگ این سالنامه به شما این امکان را می دهد تا مطالب بیشتری را در آن درج نمایید و سررسیدی مناسب برای مشاغل اداری و دفتری است.

مدل برتر شماره ۱۴: سررسید اروپایی

سایز سر رسید اروپایی ۱۲×۲۱ می باشد. این سایز به دلیل راحتی حمل در رفت وآمد و همچنین به دلیل نام آن در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

مدل برتر شماره ۱۵: سررسید پالتویی

این نوع سر رسید در ابعاد ۱۰×۱۷ تولید می شود; و برای نوشتن برنامه روزانه، کار های اجرایی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

مدل برتر شماره ۱۶: سررسید رقعی

سایز سر رسید رقعی ۱۵×۲۱ می باشد. این سالنامه از طرفداران کمتری برخوردار است.

مدل برتر شماره ۱۷: سررسید جیبی

سالنامه های جیبی معمولا در ابعاد ۱۰×۱۴ تولید می شوند. بسیار سبک و کم جا هستند و برای افرادی که می خواهند همواره سالنامه خود را همراهشان داشته باشند بسیار مناسب است.

انواع سالنامه برتر ۱۴۰۳ از نظر صحافی:

 

سررسید با صحافی دوخت
سررسید با صحافی دوخت در مجتمع چاپ و بسته بندی پارت

مدل برتر شماره ۱۸: سررسید با جلد فنر

در این نوع صحافی پس از تا شدن، ترتیب شدن و برش خوردن برگه ها، آنها را پانچ می کنیم و داخل فنر قرار می دهیم. این صحافی به دلیل راحتی در باز و بسته شدن بسیار محبوب است.

مدل برتر شماره ۱۹: سررسید با صحافی دوخت

در این نوع صحافی پس از چاپ، فرم ها تاشده سپس توسط دستگاه ترتیب؛ ترتیب می شوند و فرم ها توسط دستگاه دوخت به همدیگر دوخته می شوند.

مدل برتر شماره ۲۰: سررسید با صحافی چسب

این نوع صحافی مانند صحافی کتاب بوده و فرم ها بعد از ترتیب شدن چسب کشی می شوند؛ یکی از معایب بزرگ این نوع صحافی عدم باز شدن راحت سررسید است به همین دلیل طرفدار زیادی ندارد.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۳ نفر به این مطلب رای داده اند.

مشاوره، طراحی، چاپ و تولید انواع سررسید و تقویم رومیزی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه چاپ و تولید سررسید های 1403 بدست آورید.

guest
10 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top