پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

۴ مزیت مهم جلد سلفونی

جلد سلفونی سررسید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

یکی از مهمترین قسمت های یک کتاب، دفتر یا سررسید ، جلدی است که برای بخش بیرونی آنها انتخاب می شود. امروزه انواع جلد با مشخصات و ویژگی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از محصولاتی که انتخاب نوع، طرح و جنس جلد تاثیر بالایی روز عرضه آن دارد، سررسید ها هستند. در بین انواع موادی که برای جلد این محصولات استفاده می شود، می خواهیم یک دید کلی به جلد های سلفونی داشته باشیم.

جلد سلفونی چیست ؟


امروزه از انواع جلد سلفونی در بسیاری از محصولات استفاده می کنند چون باعث صرفه جویی در قیمت تمام شده آنها می شود. در چاپ بسیاری از سررسیدها با درجه های کیفی مختلف نیز از جلدهای گوناگون سلفونی استفاده می شود. در چاپ انواع کتاب های آموزشی، دفترچه ها، مجلات و بسیاری از محصولات مشابه نیز از جلدهای سلفونی استفاده می کنند. این جلدها با توجه به نوع و کیفیت موادی که در ساخت آنها به کار رفته دارای درجه های کیفیتی متنوعی هستند. انتخاب هر کدام از این جلدها به شرایط کاربر، بودجه او و نوع محصولی که در آن به کار خواهد رفت، بستگی دارد.

ویژگی های سلفون


برای ساخت انواع جلد سلفونی ، یک لایه نایلون روی برگه ای از کاغذ با ضخامت بالا کشیده می شود که باعث بالا رفتن مقاومت و ماندگاری آن نسبت به کاغذ معمولی می شود. امکان انجام طراحی و یا نوشته روی لایه های سلفونی وجود دارد و این ویژگی باعث کاربرد این محصول در ساخت و تولید ست هدیه  شده است.

انواع جلد سلفونی


با توجه به موادی که در ساخت انواع جلد های سلفونی به کار می رود، این جلدها در نمونه های براق و مات تقسیم بندی می شوند. در نمونه های براق، بازتاب نور از سطح جلد بیشتر است و روی زیبا جلوه دادن رنگ های آن نیز تاثیرگذار است. این نوع از جلدها برای محصولاتی که در معرض تابش مستقیم نور قرار می گیرند، مناسب نیست. نمونه های مات نیز مشخصات و ویژگی هایی برعکس جلدهای سلفونی براق دارند. تابش نور روی سطح این جلدها منعکس نمی شود و حتی باعث کدر نشان دادن رنگ ها نیز می شود. یکی از مزیت های این نوع از جلدها برای محصولاتی است که زیر تابش مستقیم نور قرار می گیرند. در چنین محصولاتی می توان از جلدهای مات برای بهتر دیده شدن تصویر یا متن زیر انعکاس نور استفاده کرد.

مزایای سلفون


یکی از نمونه جلدهای پرکاربرد که مخاطبان بسیار زیادی دارد، انواع جلد سلفونی می باشد. مزیت های موجود در این جلدها باعث شده تا مخاطبان آن روز به روز در حال افزایش باشند. در ادامه به چند مزیت مهم جلدهای سلفونی اشاره خواهیم کرد.

  • مهمترین مزیت و دلیل استفاده بالای جلد سلفونی ، قیمت ارزان و به صرفه آن است. جلد یکی از بخش های مهم در محصولاتی مثل سررسید، کتاب و مجلات است که روی قیمت چاپ آنها نیز تاثیرگذار است. کاربران با انتخاب موادی ارزان و به صرفه برای قسمت جلد این محصولات می توانند قیمت تمام شده آن را کاهش دهند.

  • تنوع در طرح، رنگ و مدل از دیگر مزیت های استفاده از انواع جلد سلفونی است. کاربران می توانند از انواع این جلدها با توجه به نیاز و شرایط خود استفاده کنند.

  • جلدهای سلفونی نسبت به سایر نمونه های جلد برای محصولاتی مثل سررسید و یا مجلات، کاربر و مخاطب بالایی دارند. چون امکان ایجاد طرح های متنوع در این جلد ها بسیار بالاست.

  • یکی دیگر از مزیت های استفاده از جلدهای سلفونی، کاربرد آن برای محصولات تبلیغاتی است. مراکز و سازمان هایی که قصد طراحی و چاپ سررسید و یا محصولات مشابه تبلیغاتی را دارند، از این نوع جلد ها می توانند استفاده کنند.

جمع بندی


مراکز و کسب و کارهایی که دنبال چاپ سررسید و یا محصولات مشابه با قیمت مناسب و البته ظاهری متفاوت هستند، بهتر است از انواع جلد سلفونی استفاده کنند. این نوع از جلد ها علاوه بر ایجاد تنوع در ظاهر محصول، باعث کاهش هزینه ها نیز می شوند. برای انتخاب بهترین نمونه از جلدهای سلفونی با توجه به شرایط و نوع سررسید، می توان با کارشناسان مجتمع چاپ و بسته بندی پارت به شماره ۰۲۱۸۸۵۰۰۸۹۸ گفت و گو کرد . این کارشناسان با به کارگیری تجربه فراوان و دانش فنی ، راهنما و مشاور مناسبی برای انتخاب بهترین نوع از جلدهای سلفونی هستند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۱۵۴ نفر به این مطلب رای داده اند.

سفارش انواع سررسید و سالنامه

سفارش انواع خدمات چاپی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه کارهای چاپی خود بدست آورید.

guest
6 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top