پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

روانشناسی رنگ خاکستری و معرفی طیف رنگ طوسی

روانشناسی رنگ خاکستری

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

انواع رنگ های طوسی یا خاکستری, سایه های خاکستری

روانشناسی رنگ خاکستری، خاکستری به هرگونه طیف از رنگ‌های میان سیاه و سفید گفته می‌شود. در کل به رنگ سیاه، سفید، و پرده‌های گوناگون خاکستری میان آن دو، رنگ‌های خنثی گفته می‌شود.

انواع طیف های رنگ طوسی یا خاکستری

نقره ای، طوسی، خاکستری روشن و تیره، دودی، سربی و سربی تیره طیف‌های مختلف رنگ خاکستری محسوب می‌شوند.

رنگ خاکستری نماد اعتماد و اطمینان، بی طرفی، عقل و هوش، آرامش، سازش، استقلال و رسمیت است.

رنگ طوسی نماد آرامش و صرفه جویی است.

رنگ خاکستری تیره نماد غم و اندوه و افسردگی است.

عقل و هوش: خاکستری نماد عقل است، چون مغز ار ماده خاکستری تشکیل شده است.

بی طرفی: خاکستری نماد بی طرفی و عدم وابستگی است.

سازش: خاکستری بین دو رنگ سیاه و سفید قرار گرفته و نماد سازش بین دو جبهه‌ی مخالف است.

رنگ خاکستری در بیشتر از سایه ها ظاهر می شود. بسیاری از دارای رنگهای سفید یا سیاه هستند، در حالی که دارای رنگهای مختلف دیگری هستند. بیایید به برخی از سایه‌های محبوب خاکستری با نام‌هایشان، کدهای Hex، RGB و CMYK نگاه دقیق‌تر را می‌سازیم تا بتوانید رنگ‌ها را در طرح‌های خود پیدا کنید و ترکیب کنید.

آرسنیک Battleship Grey

آرسنیک سایه تیره‌تری از خاکستری است که دارای مقدار رنگ آبی است.

مرجان سیاه Black Coral

مرجان سیاه به درستی از مرجان های نرم و عمیق آب که به مرجان سیاه یا مرجان خار معروف نامگذاری شده اند.

خاکستری آبی Blue Gray

خاکستری آبی رنگ ساده است که نشان دهنده یک رنگ آبی استاندارد با رگه های سنگین خاکستری است.

کادت گری Cadet Gray

خاکستری کد دارای رنگ آبی است و این کلمه از نظر تاریخی برای اشاره به برخی از لباس های نظامی استفاده می شود.

زغال چوبی Charcoal

زغال چوب بسیار شبیه به نام خود رنگی است: رنگ های خاکستری تیره چوب سوخته.

سینره Cinereous

رنگ سینره ای سایه گرم تری از خاکستری است که با رنگ های قهوه ای مسی رنگ آمیزی شده است.

خاکستری سرد Cool Grey

خاکستری سرد به رنگ خاکستری روشن نزدیکتر است که با مقداری آبی مخلوط شده است.

طیف رنگ های طوسی و خاکستری

رنگ طوسی یا خاکستری نماد چیست؟

معنی رنگ خاکستری: رنگ خاکستری نماد سازش و کنترل است طوسی نشانه بدبینی است.
خاکستری نشانه پیری است، مو ها با افزایش سن به رنگ خاکستری در می آیند.
در برخی فرهنگ ها، حیوانات خاکستری رنگ نشانه بدبختی هستند.
رنگ طوسی و خاکستری از رنگ های پرکاربرد درطراحی دکوراسیون داخلی مدرن هستند، چون به راحتی با همه ی رنگ ها ست می شوند.

خاکستری بی طرف و بی آزار

مخلوطی از سیاه و سفید، خاکستری از بهترین رنگهای جهان است. خاکستری گاهی اوقات می تواند نشانه حیله گری باشد. به عنوان ترکیبی از دو رنگ غالب، خاکستری با هویت خود مبارزه می کند. خاکستری تمایلی به کاوش در خود ندارد زیرا فکر می کند عمق ندارد.

خاکستری نشانه درون گرایی

خاکستری بهترین توصیف برای یک فرد درونگرا است. خارج شدن از منطقه راحتی آن چیزی است که خاکستری هرگز به آن فکر نمی کند. به همین دلیل است که بسیاری خاکستری را محفوظ می دانند. هر تصمیمی با بیش از حد فکر کردن همراه است، که می تواند برای کسانی که از بلاتکلیفی متنفرند، ناامید کننده باشد. گری آنقدر از تصمیم گیری می ترسد که اگر اغلب روی حصار می ماند.

خاکستری آرامش را فراهم می کند

رنگ طوسی هرگز باورهای خود را بر شما تحمیل نخواهد کرد. به مرزها احترام می گذارد و آن را به حضوری مسالمت آمیز تبدیل می کند. سطح بی نظیری از آرامش را ارائه می دهد و می تواند انرژی را به سکون تبدیل کند. برخی افراد استدلال می کنند که خاکستری می تواند خیلی آرام باشد. در برخی موارد، حتی رام می کند.

شخصیت شناسی رنگ طوسی یا خاکستری

افرادی که رنگ طوسی را دوست دارند، سعی می کنند کمتر با دیگران ارتباط برقرار کنند و معمولا دوستان زیادی ندارند.
این افراد به راحتی احساسات خود را بروز نمی دهند و سعی می کنند که احساسات عاطفی خود را سرکوب کنند.

افرادی که رنگ طوسی یا خاکستری را دوست دارند، افرادی بی طرف و بی تفاوت نسبت به همه ی مسائل  هستند.
این افراد، بسیار اهل عمل و آرام هستند و دوست ندارند توجه ها را به خود جلب کنند.
افرادی که بیشتر لباس خاکستری می پوشند، افرادی محافظه کار و قابل اعتماد می باشند. چشم انسان می تواند بیش از حدود ۵۰۰ سایه خاکستری را تشخیص دهد.

انزوا و جدایی

خاکستری اغلب یک رنگ آرامش بخش است. اما در برخی موارد، آنقدر آرام است که احساس پوچی و انزوا را القا می کند. اگر شخصیت خاکستری دارید، ممکن است گاهی اوقات خود را از دوستان و خانواده کنار بکشید – به خصوص اگر دوران سختی را پشت سر می گذارید.

به همین ترتیب، شخصیت های خاکستری گاهی اوقات می توانند کنترل عاطفی خود را کمی بیش از حد انجام دهند. آنها ممکن است از نظر عاطفی خاموش شوند و تلاش کنند تا به سادگی احساس را متوقف کنند تا از درد عاطفی جلوگیری کنند. با گذشت زمان، این گونه زندگی کردن باعث می شود آنها احساس کنند که از عزیزانشان و به طور کلی از زندگی جدا شده اند.

بی تفاوتی

بازیگران متعادل و بی احساس طوسی گاهی اوقات به بی تفاوتی مرتبط است. شخصیت‌های خاکستری ممکن است گاهی احساس بی‌تفاوتی نسبت به بیشتر زندگی کنند. ممکن است برای آنها سخت باشد که در مورد بیشتر چیزها اشتیاق داشته باشند یا از نظر احساسی روی آنها سرمایه گذاری کنند.

خواص، خصوصیات و تاثیر رنگ طوسی یا خاکستری بر بدن

هنگامی که شما پوشاک و همچنین کالاهای خانگی تهیه می کنید، سایه هایی را انتخاب می کنید که توجه مردم را به خود جلب کند. این بدان معنی است که رنگ می تواند بخشی از زندگی باشد و همچنین بر روشی که همه ما حس می کنیم و همچنین واکنش نشان می دهیم، تأثیر بگذارد. معنای رنگ ممکن است بر اساس سبک زندگی و همچنین موقعیت متفاوت باشد.

خاکستری رنگ سازگاری است – بدون داشتن شخصیت خاص، بسته به رنگی که با آن ترکیب شده است، هم تیره یا شاید ملایم به نظر می رسد. انسان‌ها نیز در شرایطی که در آن هستند، این ویژگی را نشان می‌دهند.

وقتی خاکستری به تیرگی می رسد، خارق العاده و همچنین مرموز می شود. خاکستری از آنجایی که هم ساکن و هم بی احساس است، قوی و ثابت است، احساس خونسردی و خویشتن داری ایجاد می کند و شما را از دنیای پرآشوب راحت می کند. این نیرو نمی بخشد، نیرو نمی بخشد، احیا نمی کند و انرژی نمی بخشد. از دیدگاه روانشناسی رنگ، خاکستری معتدل، خسته کننده، کسل کننده و دلسرد کننده به نظر می رسد. اما در عین حال نفیس و رسمی به نظر می رسد، اما هرگز فریبنده نیست.

خاکستری رنگی است که با بلوغ و اجبار مرتبط است و همچنین با موهای مجعد خاکستری که انسان با پیری به آن دست می‌یابد پیوند دارد. علاوه بر این، به دلیل ظاهر خنثی آن، به همین دلیل است که مدها اغلب از آن به عنوان سایه انداز استفاده می کنند.

بر اساس روانشناسی رنگ، خاکستری همچنین می تواند یکنواخت، متعارف و همچنین برای بدن فیزیکی انسان فرسوده باشد. اگر رنگ خاکستری را دوست دارید، هوش، آینده نگری، فروتنی، غم و اندوه شما را نشان می دهد. این نشان می دهد که شما فردی سخت کوش هستید اما در عین حال کسل کننده نیستید.

روانشناسی رنگ طوسی

انواع سنگ های طوسی یا خاکستری رنگ


هیچ چیز مانند ست جواهرات با سنگ های قیمتی خاکستری با تجملات آرام ارتباط نمی کند. فقط نظر از اندازه، جواهرات سنگ های قیمتی خاکستری فوق العاده همه کاره هستند و می توانند هر لباسی را پیچیده، مطمئن و ظریف دارند. به علاوه، خاکستری رنگی است که می تواند با هر رنگ دیگری باشد، بنابراین می توانم جواهرات خود را با همه چیز در کمد خود بپوشید! تعداد زیادی جواهر وجود دارد که رنگ خاکستری را برای انتخاب شما نشان می دهد.
الماس
زمانی که الماس ها یک رنگ خاکستری روشن را نشان می دهند، در آن چیزی که گوهرشناسان آن را محدوده ای معمولی می نامند طبقه بندی می شوند و در دسته «الماس های بی رنگ» قرار می گیرند. اگر رنگ خاکستری الماس به قدری برجسته باشد که برای طبقه بندی بی رنگ آن قدری تیره باشد، به آن «الماس فانتزی رنگ» می گویند. این موضوع در مورد رنگ های زرد و قهوه ای نیز صادق است.

یاقوت کبود
یاقوت کبود با رنگ خاکستری غالب وجود دارد، اما یافتن آن مشکل است. این دلیل است که اکثر سنگهای یاقوت کبود خاکستری طبیعی برای حذف رنگ و القای رنگ غالب متفاوت و ارزشمندتر درمان می شوند.

اسپینل
بر خلاف یاقوت کبود خاکستری که عموماً از آن می‌شود، اسپینل خاکستری در دهه‌های گذشته به یک جواهر بسیار شیک تبدیل می‌شود و باعث افزایش سرسام‌آور قیمت هر قیراط شده می‌شود. اسپینل خاکستری ممکن است رنگ ثانویه یا بنفش را نشان دهد، و بسیاری از آنها به لطف مقدار کمی از بنفش، اسپانیایی خاکستری را با رنگ لطیف استوخودوس می‌دهند. اسپینل یک سنگ مقاوم است که می تواند براقیت بالا داشته باشد و حتی با استفاده از آن را برای سالهای طولانی حفظ کند. جواهرات اسپل به عنوان یکی از سنگهای تولد ماه آگوست، هدیه‌های عالی برای مردم هستند که چیزی را می‌دهند که هر روز پوشیده باشد.
عقیق
طبقه بندی عقیق ها با رنگ بدن خاکستری می تواند کمی مشکل داشته باشد. از نظر فنی، یک دسته عقیق “خاکستری” وجود ندارد، بلکه جواهرات خاکستری بسیار تیره در چتر اوپال های سیاه قرار می گیرند در حالی که نگین های خاکستری روشن با عقیق های سفید انباشته شده اند.

گارنت (هیدروگروسولار)
تنها نوع گارنت که می تواند خاکستری غالب باشد، نوع هیدروگروسولار است. گارنت‌های هیدروگروسولار ناهنجاری‌هایی در گونه‌های وسیع‌تر گارنت هستند، زیرا تنها گارنت هستند که نمی‌توانند شفافیت شفافیت را داشته باشند، بلکه به طور انحصاری سنگ‌های شفاف تا مات پیدا می‌شوند. علاوه بر جواهرات کاملا خاکستری، ممکن است سنگ هایی با اشباع کمپینگ، بنفش یا سبز نیز مشاهده کنید. برای گارنت‌های هیدروگروسولار غیرعادی نیست که کوچک‌ترین اجزای سیاه پراکنده در کریستال خود باشند.
کلسدونی
کلسدونی نوعی کوارتز است که ماده ای فراوان در پوسته زمین است. از آنجایی که کلسدونی سنگدانه است متشکل از قطعات کوچک کریستالی از کریستال های کوارتز مجزا، در صورت صیقل دادن، هم به نظر می رسد و هم بسیار صاف به نظر می رسد. سنگ‌های کلسدونی می‌توانند یک رنگ ثابت باشند، اما به دلیل وجود لایه‌های رنگ مستقیم یا نوارهای منحنی که جلوه چرخشی پویا ایجاد می‌کنند، مشهور هستند.

روانشناسی رنگ خاکستری
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۴ نفر به این مطلب رای داده اند.

سفارش هاردباکس های آماده

سفارش انواع خدمات چاپی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه کارهای چاپی خود بدست آورید.

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top