سالنامه ۱۴۰۲

سالنامه 1402 و روزهای تعطیل

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی

سالنامه ۱۴۰۲ مانند بسیاری از سال های قبل به صورت دقیق و با در نظر گرفتن تمام مناسبت های مهم طراحی شده است. طراحی و چاپ تقویم با هدف بزرگداشت مناسبت ها و اتفاقات مهم در تاریخ هر کشوری اتفاق می افتد. در سال نامه ۱۴۰۲ نیز این هدف مد نظر قرار گرفته شده است.

تعطیلات رسمی در سال 1402

تعطیلات رسمی سال ۱۴۰۲ چند روز است؟

با توجه به تغییراتی که در برخی از مناسبت های سال جدید ایجاد شده، تعداد تعطیلات سال ۱۴۰۲ بدون در نظر گرفتن روزهای جمعه، ۲۵ روز است. . در مورد وقایع و مناسبت های تاریخی به دلیل عقب کشیده شدن سال قمری، هر سال شاهد تغییراتی در روزهای تعطیل مربوط به انواع عیدهای فطر، غدیر، عاشورا و تاسوعای حسینی و… می شویم. تاریخ مناسبت های مذهبی هر سال با توجه به تفاوت روز سال قمری با شمسی ۱۰ روز به عقب کشیده می شود.

افزایش روزهای تعطیل در سالنامه ۱۴۰۲

با نگاه کلی به سالنامه ۱۴۰۲ متوجه خواهید شد که تعطیلات رسمی ۱۴۰۲ ، ۲۵ روز است ولی یکی از مواردی که هر سال آن را تجربه می کنیم، افزایش روزهای تعطیل به دلایل مختلف در کشورمان است. متاسفانه دلایل بسیار زیادی مثل شرایط آب و هوایی، بروز حوادث مختلف، افتادن یک یا دو روز بین دو تعطیل رسمی یا بین تعطیل رسمی و روزهای آخر هفته باعث می شود تا روزهای معمولی در تقویم سال نیز به عنوان روز تعطیل اعلام شوند.

تنوع آب و هوایی در کشور ما باعث شده تا افراد از تعطیلات رسمی و مناسبت ها برای مسافرت و تغییر مکان ها استفاده کنند. قطعا در مورد تعطیلات ۱۴۰۲ نیز شرایط به همین صورت خواهد بود. چون دقیقا در مواقعی که آب و هوای کشور در مناطق کوهستانی کاملا سرد و زمستانی است، می توان از آب و هوای شهرهای جنوبی کشور لذت برد. این موقعیت های آب و هوایی باعث شده تا در تمام طول سال امکان مسافرت و تغییر مکان برای ایرانیان وجود داشته باشد.

تعداد روزهای تعطیل در سالنامه 1402

کدام ماه های سال ۱۴۰۲ تعطیل رسمی ندارند ؟

با یک نگاه اجمالی به مناسبت ها و ماه ها در سالنامه ۱۴۰۲، متوجه خواهید شد که در بعضی از ماه های سال به غیر از روزهای جمعه هیچ تعطیل رسمی وجود ندارد. ماه های آبان و آذر در نیمه دوم سال و در فصل پاییز، هیچ گونه تعطیلی در سال ۱۴۰۲ ندارند.

در سالنامه ۱۴۰۲ کدام ماه بیشترین تعطیلات رسمی را دارد ؟

بیشترین تعداد تعطیلات رسمی سال جدید نیز مانند تمام سال های گذشته مربوط به ماه فروردین ۱۴۰۲ است. دلیل تعداد بالای تعطیلی در این ماه، آغاز سال جدید و تعطیلات عید نوروز است. نوروز یکی از مناسبت های مهم در فرهنگ کشور ماست که همه ساله با شروع سال جدید توسط ایرانیان در کشور و سراسر جهان جشن گرفته می شود. تعداد تعطیلات رسمی نوروز برای ادارات و مراکز کاری معمولا ۵ تا ۷ روز است. ولی مراکز آموزشی مثل مدارس و دانشگاه ها با رسیدن به عید نوروز، نزدیک به دو هفته تعطیل هستند. درصد بالایی از ایرانیان از این فرصت در ماه فروردین استفاده کرده و به جاهای مختلف مسافرت می کنند.

هدایای تبلیغاتی جدید

جمع بندی

در سالنامه ۱۴۰۲ مانند تمام سال های گذشته همه مناسبت ها مورد توجه قرار گرفته شده است. مهمترین این وقایع به عنوان تعطیل رسمی اعلام شده اند تا با گذشت زمان همچنان به اهمیت رخداد توجه شود. استفاده از یک تقویم یا سررسید باعث می شود تا کنترل بهتری روی روز، هفته و ماه های سال داشته باشید و بتوانید یک برنامه ریزی درست انجام دهید.

مجموعه پارت چاپ چندین سال است به طور حرفه ای در زمینه طراحی و چاپ سررسید ، تقویم و سالنامه به صورت عمومی و اختصاصی فعالیت دارد. شما عزیران می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره : ۰۲۱۸۸۵۰۰۸۹۸ ارتباط بگیرید و بهترین طرح و مدل دلخواه خود را انتخاب کنید .

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۴۳ نفر به این مطلب رای داده اند.

مشاوره، طراحی، چاپ و تولید انواع سررسید

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه چاپ و تولید سررسید های 1401 بدست آورید.

5 دیدگاه دربارهٔ «سالنامه ۱۴۰۲»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

شاید این سررسیدها رو هم دوست داشته باشید:)