پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

انواع سررسید ۱۴۰۴ پارت

سررسید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

سررسید ۱۴۰۴ پارت

سررسید یا به عبارت صحیح تر سالنامه دفتر یا کتابی است دست نویس یا چاپ شده که در مورد رویدادهای اتفاق افتاده در یک سال اطلاعاتی می دهد. سررسید یا سالنامه ها ممکن است موضوعات مختلفی از جمله اقتصادی، سیاسی یا اجتماعی را پوشش دهند و یا تنها به یـک موضـوع بپـردازند. سالنامه می تواند شامل فـهرست منـاسبت هایی باشـد کـه بنـا به تصمیماتی اتخاذ شده اند تا یاد و خاطره حوادث، اتفاقات یا انسان هایی نام آور را زنده نگه دارند.

سالنامه های متفاوتی درسال های اخیر به چاپ رسیده اند که از میان آنها سررسید العبد، جامه مهندسـان مشاور، حرفه هنرمند ،حسابداری، خادم ملت ،دانش آموزی، دستیار مهندس، زرتشت، سبک زندگی، شیعه، قرآنی و… را می توان نام برد.

سررسید چیست؟

به زبان ساده سررسید یا سالنامه همان دفترچه یادداشت روزانه است با این تفاوت که هر صفحه آن دارای تاریخ میباشد. البته امروزه بر اساس کاربردهای فراوان در رشته های مختلف کاری انواع مختلف سررسید به وجود آمده اند که در زیر به شرح آنها می پردازیم؛ همچنین به خاطر کاربردی بودن سررسید و همچنین عمر طولانی (یکسال) می تواند به عنوان یک محصول تبلیغاتی بسیار سودمند نیز مورد استفاده قرار گیرید.
سررسید ۱۴۰۴ را می توان بر اساس اطلاعات صفحات داخلی، نوع جلد، نوع صحافی و حتی سایز سررسید طبقه بندی کرد که در زیر به توضیح هر کدام می پردازیم.

اطلاعات صفحات داخلی سررسید

معمولاً از لحاظ محتوایی سر رسید دارای ۳ بخش است:

مقدمه: شامل تصاویری از نوروز و یا… باشد و همچنین صفحه ای به نام دارنده سالنامه می باشد.
صفحات داخلی سر رسید: که در واقع همان صفحات یادداشت روزانه تاریخ دار می باشد. البته خود صفحات داخلی معمولاً به ۴ مدل مختلف تقسیم بندی می شوند که در ادامه توضیحاتی در این مورد خواهیم داد.
بخش پایانی: این بخش معمولاً شامل صفحاتی است که در آن می توان اطلاعات مهندسی و یا برگه هایی برای یادداشت تلفن و یا برای مشاهده تلفن های ضروری مانند آتش نشانی، اورژانس و غیره را یافت.

انواع صفحات داخلی سر رسید بر اساس تاریخ بندی

 

بر اساس تاریخ ثبت شده در هر صفحه از سر رسید می توان ۴ مدل مختلف سر رسید را معرفی کرد:

سر رسید روزانه (جمعه جدا): در واقع هر صفحه در این نوع از سر رسید نماینده یک روز از سال میباشد و در هر صفحه تاریخ یک روز ثبت شده است.
سر رسید روزشمار (پنج شنبه و جمعه با هم): در واقع این مدل مانند مدل قبلی میباشد فقط روزهای پنجشنبه و جمعه به جای اینکه در ۲ صفحه متفاوت چاپ شوند، در یک صفحه چاپ شده اند. این نوع از سررسید مناسب اکثر مشاغل می باشد زیرا اکثراً در روز جمعه تعطیل می باشند و نیازی به یادداشت برداری در روز جمعه ندارند.
سر رسید دوروز شمار: در هر صفحه این نوع سررسید ۲ روز هفته ثبت شده است و برای مشاغلی که یادداشت برداری کمی در روز دارند مناسب است.
سر رسید هفتگی: در هر دو صفحه این سررسید هفت روز هفته گنجانده شده و برای یادداشت برداری های کوتاه مناسب است.

انوع جلد سر رسید ۱۴۰۴

معمولاً برای ساخت جلد سررسید از انواع جلدهای سخت با روکش های مختلف استفاده می شود. که این روکش ها می تواند سلفونی (گلاسه با روکش سلفون مات یا براق)، چرم مصنوعی یا طبیعی، ترمو یا گالینگور باشد. البته بنا به سلیقه و توانایی تولید کننده می تواند از روکش های مختلف دیگری نیز استفاده نماید.

سفارش سررسید

انواع صحافی سر رسید

سررسید با توجه به نوع صفحات داخلی آن و حتی نوع جلد میتواند صحافی های مختلفی نیز داشته باشد که از این میان می توان به صحافی ته دوخت (دوختی)، فنردوبل یا فنر مارپیچ، کلاسوری اشاره کرد.

 

انواع سایز سر رسید ۱۴۰۴ پارت

البته سایز سررسید می تواند بنا به نظر تولید کننده دلخواه و متفاوت باشد ولی برای کاهش ضایعات و همچنین قیمت تمام شده معمولاً از سایز های استاندارد زیر استفاده می شود:

سایز رحلی: بیشتر برای سررسیدهای مدیران استفاده میشود و دارای جای یادداشت بیشتری نسبت به سررسید وزیری می باشد. تقریباً کمی کوچکتر از سایز استاندارد آ۴ و تقریباً برابر با (۲۱ در ۲۸.۵ سانتیمتر) می باشد.
سایز وزیری: این سایز که پر مصرف ترین سایز و مناسب ترین آنها نیز می باشد تقریباً همان سایز ب۵ (۲۵ در ۱۷.۵ سانتیمتر) می باشد که پس از دور بری در صحافی تقریباً ۵ میلیمتر تا ۱ سانت کوچکتر مشود. سایز کتاب های درسی نیز معمولاً سایز وزیری می باشد.
سایز رقعی: این سایز کوچکتر از وزیری و تقریباً برابر با سایز آ۵ استاندارد و برابر با (۲۱ در ۱۴.۵ سانتیمتر) می باشد.
سایز پالتویی: در دو مدل پالتویی بزرگ و پالتویی کوچک تولید می شود که به ترتیب دارای سایز (۱۱.۵ در ۲۲.۵ سانتیمتر) و ( ۱۱ در ۲۰ سانتیمتر ) است.
سایز جیبی: تقریباً برابر با سایز آ۷ استاندارد می باشد و برابر با (۱۴.۵ در ۱۰ سانتیمتر) میباشد.

البته این سایزها به صورت تقریبی می باشد و بنا به نوع صحافی می تواند کمی کوچکتر یا بزرگتر نیز شود.

چاپ سررسید ۱۴۰۴ به صورت اختصاصی

از آنجا که سر رسید (سالنامه) به عنوان یک محصول تبلیغاتی بسیار موثر میتواند مورد استفاده قرار گیرید، شرکت ها و سازمان های مختلف همه ساله از این موقعیت استفاده کرده و با چاپ سررسید به صورت اختصاصی از وجود یک محصول تبلیغاتی موثر بهره می برند.

معمولاً چاپ اختصاصی سر رسید به ۳ روش زیر می تواند انجام شود:

چاپ اختصاصی فقط روی جلد: در این روش معمولاً از چاپ سیلک، طلاکوب یا داغکوب استفاده میشود و لوگو و شماره تلفن های متقاضی بر روی سررسید های از قبل تولید شده چاپ می گردد.

چاپ اختصاصی روی جلد و اضافه کردن صفحات تبلیغاتی: در این روش علاوه بر چاپ روی جلد، بنا به درخواست مشتری میتوان تعدادی صفحات تبلیغاتی از محصولات یا خدمات وی تهیه کرد و به داخل سررسیدهای از قبل تولید شده اضافه نمود و سپس آن را صحافی شده به وی تحویل داد. همچنین بنا به درخواست مشتری میتوان لوگوی سازمان یا شرکت متقاضی را در تک تک صفحات سررسید چاپ کرد.
چاپ اختصاصی کامل سر رسید: در این روش از جلد تا صفحات داخلی و صفحات تبلیغاتی سر رسید همگی بنا به درخواست مشتری به صورت کاملاً اختصاصی چاپ و تولید می شود. البته این روش فقط برای تیراژهای بسیار بالا مناسب می باشد و قیمت تمام شده آن نسبت به دو روش قبلی بالاتر است.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۷ نفر به این مطلب رای داده اند.

مشاوره، طراحی، چاپ و تولید انواع سررسید و تقویم رومیزی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه چاپ و تولید سررسید های 1403 بدست آورید.

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top