پارت چاپ
شعار پارت چاپ
جستجو کردن

صحافی سالنامه با بهترین کیفیت

صحافی سالنامه با بهترین کیفیت

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

فهرست مطالب

انواع روش های صحافی سالنامه


برای صحافی سالنامه از روش های متفاوتی استفاده خواهد شد. هر یک از این روش ها مزیت های متفاوتی دارند. بر همین اساس شما باید به خوبی در مورد روش‌ های گوناگون جلد بندی، ترکیب بندی و شکل بندی سررسید ها اطلاعات بیشتری کسب نمایید. توجه داشته باشید که هر یک از انواع سررسید ها را باید بر اساس استانداردهای مشخص شده ای طراحی کنید. در غیر این صورت کیفیت و کاربرد لازم از سررسید ها دریافت نخواهد شد. برخی از مهمترین روش هایی که برای جلد بندی، شکل بندی و ترکیب بندی انواع سررسید ها به کار گرفته خواهد شد را در ادامه معرفی می کنیم

بهترین روش های صحافی سالنامه

 
از جمله روش‌ های مهم صحافی سالنامه های متفاوت عبارت است از:

صحافی ته دوخت

 
یکی از بهترین روش های صحافی سالنامه، روش ته دوخت می باشد. این روش را به عنوان اقتصادی ترین و به صرفه ترین روش برای صحافی سالنامه ها می شناسند. اگر شما می خواهید دوام زیادی از صفحه بندی به دست بیاورید ، می توانید از این روش استفاده کنید. در این روش صفحات متفاوت سررسید به یکدیگر دوخته خواهند شد. دوخت هر یک از صفحات به صورت هشت تا یکی هستند . این روش از نظر ظاهری به عنوان یکی از روش های زیبا و منحصر به فرد شناخته می ‌شود. حجم کمتری به این روش صفحه بندی اختصاص داده خواهد شد. از نظر ماندگاری و دوام باید بدانید این روش کارایی زیادی دارد. بسیاری از سررسید هایی که انتشارات چاپ می کنند با استفاده از روش ته دوخت صفحه بندی می شوند.

صحافی سیمی یا فنری

 

یکی دیگر از روش هایی که مربوط به صحافی سالنامه است ، روش سیمی و فنری می باشد. در این روش هر یک از برگه های داخلی سررسید به یکدیگر پانچ می‌ شوند. فنرهای پلاستیکی و فلزی صفحات را به یکدیگر وصل می کنند. مزیتی که در این روش صفحه بندی وجود دارد، راحتی برگه زدن است. اما باید بدانید که ماندگاری و دوام این روش نسبت به روش ته دوخت کمتر خواهد بود. با این وجود بسیاری از افرادی که به زیبایی و جذابیت سررسید ها اهمیت می ‌دهند، صفحه بندی فنری و سیمی را انتخاب می‌ کنند. صفحه بندی فنری و سیمی با استفاده از دستگاه های خاصی انجام خواهد شد. اما برای استفاده از روش ته دوخت از چسب های مخصوص استفاده می‌ نمایند.

صحافی چسبی

 
روش چسبانی صفحات یکی دیگر از روش های صفحه بندی سررسید می باشد. این روش را به عنوان یکی از روش های کم هزینه معرفی می‌ کنند. در واقع نسبت به بسیاری از دیگر روش های صفحه بندی این روش اقتصادی تر است. نقطه ضعف این روش عمر کوتاه آن خواهد بود. در واقع شما باید بدانید که این روش را برای سررسید هایی که اندازه کوچک دارند ، به کار خواهند گرفت. سررسید های جیبی و اروپایی با استفاده از این روش صفحه بندی می شوند. سررسید های جیبی از جمله سررسید هایی هستند که اندازه کوچک دارند و برای تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند. اگر شما به دنبال یکی از بهترین سررسید ها برای بازاریابی هستید، می توانید سررسیدهای جیبی را خریداری کنید.

صحافی کلاسوری


صحافی سررسید به‌ صورت کلاسوری یکی دیگر از روش هایی می باشد که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. این روش شبیه به روش پانچ سیمی و فنری است. البته باید بدانید که حلقه های فلزی و پلاستیکی در این روش به راحتی باز می شوند. همین مسئله باعث شده است که بسیاری از افراد این روش را به عنوان یکی از روش های اقتصادی به شمار بیاورند. شما می توانید صفحات درون سررسید را از داخل سیم های فلزی و پلاستیکی جدا کنید و صفحات دیگری را جایگزین نمایید. البته باید بدانید که دوام کار این نمونه از سررسید ها نسبت به دیگر صفحه بندی ها کمتر است. هزینه‌ ای که برای صفحه بندی سالنامه های کلاسوری پرداخت می ‌شود بالاتر خواهد بود، چرا که پروسه طولانی مدت تری را برای طراحی این سررسیدها به کار می گیرند.

 
 
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
تا کنون ۱۱ نفر به این مطلب رای داده اند.

مشاوره، طراحی، چاپ و تولید انواع سررسید و تقویم رومیزی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه چاپ و تولید سررسید های 1403 بدست آورید.

guest
3 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
Scroll to Top