انواع صحافی و دوخت سررسید

انواع دوخت سررسید

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

انواع صحافی سررسید; به نوع متصل کردن برگه های سررسید, دفتر یادداشت, کتاب و یا… به یکدیگر صحافی می گویند. باید توجه داشته باشید دوخت تأثیر چندانی در استحکام سررسید ندارد و صرفأ جهت زیبایی انجام می شود. همچنین دوخت برای تمامی جنس ها قابل انجام نیست; و در برخی جنس ها مانند: گالینگور باعث خرابی و معیوب شدن کار می شود; ولی در برخی دیگر از جنس ها مانند برخی از چرم های مصنوعی, جیر و چرم طبیعی امکان دوخت وجود دارد. در ذیل به تعدادی از این صحافی ها, دوخت جلد سالنامه ها و ارگانایزرهایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد اشاره شده است.

انواع صحافی و دوخت

صحافی دوخت و چسب یا ته دوخت :

در این نوع صحافی برگه ها به دست های چندتایی ( این دسته ها معمولا ۸,۱۶ و ۳۲ تایی است) که به آنها فرم گفته می شود تقسیم می شوند. سپس توسط دستگاه تا می شوند و پس از این مرحله توسط دستگاه های دوخت; برگه ها به آن متصل و دوخته می شوند. در انتهای کار برای محکم قرار گرفتن برگه ها در کنار هم، بر روی آن چسب زده می شود تا جهت مرحله آخر و تو جلد ریزی آماده شوند. اجرای با کیفیت تمام این مراحل بر روی کیفیت و دوام محصول بسیار تاثیرگذار است.
این نوع صحافی از مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به سایر صحافی ها برخوردار می باشد; و طول عمر سررسید را افزایش می دهد. به همین دلیل مجموعه پارت برای تولید سررسیدها و دفترچه یادداشت های خود و مشتریان خود از صحافی چسب و دوخت استفاده می کند.

انواع دوخت و صحافی
صحافی دوخت سررسید وزیری | مجتمع چاپ و بسته بندی پارت

صحافی فنر یا دوبل :

یکی دیگر از انواع صحافی سررسید بعد از تا شدن, ترتیب شدن فرم ها, و برگه ها برش خورده داخل فنر می شوند. این نوع صحافی از مقاومت کمتری نسبت به صحافی دوخت برخوردار است; اما به دلیل راحتی باز و بسته شدن و امکان جداسازی برگه ها مورد توجه برخی از صاحبان مشاغل قرار میگیرد.

صحافی قفل کلاسوری:

در این نوع صحافی مراحل مانند سررسید سیمی بوده; با این تفاوت که کاغذ ها بر طبق قفل مورد استفاده پانچ شده و در جلد ساخته شده قرار می گیرند. این نوع سررسیدها به شما این امکان را می دهند تا در صورت تمایل به آن برگه یادداشت یا هر برگه ای که مد نظرتان است را به سررسیدتان افزوده و از آن استفاده کنید.
از دیگر ویژگی این نوع صحافی این است که جلد سررسید برایتان باقی می ماند; سال آینده نیز تنها با خرید برگه های سررسید سال جدید می توانید یک سررسید کامل داشته باشید.

صحافی چسب گرم:

این نوع صحافی مانند صحافی کتاب بوده و فرم ها بعد از ترتیب شدن چسب کشی می شوند; یکی از معایب بزرگ این نوع صحافی عدم باز شدن راحت سر رسید است که عمدتا تولید کنندگان را از تولید سررسید با این نوع صحافی بر حضر می دارد.

صحافی منگنه:

این نوع صحافی بیشتر برای سررسید ها کم برگ مورد استفاده قرار گرفته; و برگه ها بعد از تا و ترتیب شدن توسط جلد و منگنه به هم متصل می شوند.

لطفا به این مطلب ستاره دهید، این برای ما بسیار مهم است. سپاس از محبتتون
تا کنون ۲ نفر به این مطلب رای داده اند.

👇سفارش هاردباکس های آماده👇

سفارش انواع خدمات چاپی

کارشناس آنلاین | هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید | ساعت کاری این بخش 17 - 9

با دریافت مشاوره رایگان از ما، ایده های جذابی در زمینه کارهای چاپی خود بدست آورید.

12 دیدگاه دربارهٔ «انواع صحافی و دوخت سررسید»

  1. Rad عزیز
    حقیقتا همینطور هست،صحافی خوب تو مقاومت کتاب و سررسید تاثیر بسزایی داره،ممنون از حمایت شما.🙏

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

شاید این سررسید ها رو هم دوست داشته باشید:)

سفارش جعبه آماده به قیمت عمده